Jdi na obsah Jdi na menu

Běh na Mědník

23. 4. 2013

 „Délka trati 8.502m, stoupání 705m, klesání 117m. Start závodu 322 m.n.m. a cíl 910 m.n.m. Velké převýšení, strmá stoupání, výzva pro zkušené a trénované běžce. Náročný závod vedený z Klášterce nad Ohří na vrchol Mědník nad obcí Měděnec.“

Sešla se nás docela velká skupinka na to, co nás čeká..

Vyzvedáváme čísla a trička a pózujeme fotografům. Cesta autobusem na start se nám zdá docela dlouhá, ale už vystupujem, popisujem pytle a svlíkáme teplé vrstvy. Rozvička do mírného kopce a zase pózujeme fotografům.. a už nás svolávají na start.

Pár slov pod nafouknutou bránou, výstřel a už běžíme. Snažím se držet vepředu, aby mi neutekli ti první. Perrymu se hned po 500m zdá, že běžíme pomalu, takže před prvním prudším stoupáním jde dopředu. Ti první stejně utekli, ale nebylo jich moc. Po chvilce „nesmyslně“ odbočujeme z lesní cesty přes mez do lesa a po cestičce se dostáváme k průseku, kde přecházíme do chůze. V druhé části kopce už nedržím tempo a Perry se ztrácí. Na rovince mi nejde se rozeběhnout.. asi budu muset příště běžet celou dobu.. Vzpamatovávám se z hlavního stoupáku a přichází první brod. „Cesta vede několikrát přes potok, někde je i lávka, ale může být kluzká, tak raději broďte, ať se ještě nezraníte“, znělo na startu. Skáču, abych netahal do kopce boty plné vody a pokaždé se mi daří nenamočit se..

Stoupání už není tak prudké, ale ještě nejsme zdaleka na vrcholu. Cestou mě napadá, že být tu Radka, bude si ťukat na čelo, co to má za význam drát se takhle do kopce. Taky se nemůžu dopočítat brodů - matika mi nikdy moc nešla.. ale aspoň to utíká.

Hned za sjezdovkou (ano, běží se po sjezdovce!) se trať srovná a je tu občerstvovačka. Po ionťáku dostávám v dalším stoupání trochu křeče, ale věnovat se jim nemůžu, protože od Sfing na silnici vybíháme 3 a rozhodně nechci nikoho pustit před sebe. Opakuju si, co jsem někde četl "Musíš umět trpět pro jediný okamžik", ale daří se to jen z půlky. Skrz náves, pár nechápajících pohledů a už je vidět Mědník, ale ještě 65 výškových metrů. Úsměvy na fotografy se nedaří (zjišťuju večer v galeriích), ale sprint do cíle ano. Jak jsem byl rozběhnutý, skončil jsem až u kapličky.. Koukám na hodinky a mám radost, že jsem se zlepšil. Některým ostatním se to daří taky.

Po doběhnutí obléct do teplého a dolů na guláš. Perry dnes nahradil Kubu a je na bedně.

Ne všichni si ten kopec oblíbili, ale za rok se tu sejdem určitě zase. Jejich pocity níže v komentářích:-)

Výsledky:

http://www.skmpkadan.cz/beh-na-mednik/vysledky/

Fotky:

http://zbuzinka.rajce.idnes.cz/Beh_na_Mednik_2013

http://1bubobubo.rajce.idnes.cz/2013_04_20_Beh_na_Mednik

Video: 

www.youtube.com/watch?v=WIBvmUfgaHY

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re

(Gumofka, 24. 4. 2013 8:53)

Letos se to zase povedlo, nechápu, že na takovouhle prasárnu se nás vždycky sejde tolik. I když zase tak hrozný to není, stačí vyspěchat jeden kopec a je tu cíl..

Video: www.youtube.com/watch?v=WIBvmUfgaHY