Jdi na obsah Jdi na menu

CB Run Open Čelákovice

26. 6. 2018

Druhého ročníku benefičního běhu se opět zúčastnil Ondra. Sice ne v barvách Witte, ale na náročnosti to nic neubralo.

Přestože se může zdát polabí nudně ploché, trať je pěkně namotaná po místních stezkách. Start je v zázemí na břehu Labe. "Po kolečku mezi domy přebíháme lávku přes Labe - jediné větší převýšení na trati. Jak je u mě zvykem, vyrážím hned dopředu a držím se prvních 2 závodníků.

celakovice22.jpg

Běžíme po hrázi podél stromů a je hnusný vedro. Každý kousek ve stínu, nebo průvan jsou příjemný. Protože je kolem 30°C, jsou 2 občerstvovačky. Využívám jí jen k polití a svlažení rtů a výstřihu (omylem - neumim pít :-)). Kus běžíme po posekané louce - to je očistec.. nadechováním teplejšího vzduchu, než je tělesná teplota se opravu uchladit nedá. Naštěstí se pak dlouho běží ve stínu. V lese je příjemně i přesto, že v noci sprchlo a je vlhko. Po druhé občerstvovačce (6,5km) už to začíná být boj - tempo je od začátku nekompromisní (něco málo přes 4min/km) a první závodník má evidentně rezervy. Na rovince podél Labe už začínám ztrácet. V posledních zatáčkách se otáčim, abych se měl přehled o tom, co se děje za mnou, ale naštěstí nic :-) Tak to budu mít do cíle aspoň v klidu. Přes lávku už se musim přemlouvat, protože černý povrch pálí fest. V cíli jsem rád, že jsem rád a jdu hned do stínu. Dobíhám 3. v čase 40:17 za 9,85km. Nejvíc jsem se bál Jany Klimešové, co mi to nandala loni. Letos jí já dávám přes minutu. Je to dnes 47-letá bývalá mistryně ČR v krosu, co má půmaraton za 1:13:52 a maraton za 2:39:20!

celakovice11.jpg

Před převlečením dělám pár osvěžujících temp v Labi a jdu na vyhlášení. Nakonec všichni dostávají medaile a jsou pozváni do stínu na občerstvení v podobě párků, klobás, buchet, piva, mátové vody.. Zařazeny byly taky dětské kategorie a crazy run.

Příjemný den ještě protahuju projíždkou na kole podél Labe. Po pár kilometrech se mě chytá místní týpek a proveze mě po cyklostezce pěkně ve stínu, kterou bych sám netrefil. Nakonec je z toho rychlých 70km za 2:20."

Video z akce zde: https://www.youtube.com/watch?v=A0-y-5CvxWQ&feature=share

Výsledky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář