Jdi na obsah Jdi na menu

CITY TRIATHLON KARLOVY VARY 2017

2. 10. 2017

Malé ohlédnutí za již tradičním triatlonem, který byl letos povýšen na světový pohár.

Libor Jirkovský

O prvním zářijovém víkendu proběhl v Karlových Varech prestižní závod SP v triatlonu, kterého se zúčastnili elitní závodníci ze světové nejlepší stovky. V rámci tohoto klání se konal také závod pro amatérské závodníky AGE Group. Závod obsahoval disciplíny 750m plavání, 20 km cyklistika a 5 km běh. Na start se postavilo celkem 107 závodníků a 38 závodnic. Z WITTE bike teamu si přišli zazávodit:  Jiří Šilhan, František Brožek, Ondřej Bauer, Robert Kučera, Vladimír Löffler a Libor Jirkovský a také tři štafety ve složení R. Krčková - T. Tvaroužek - M. Poštová, J. Vaic - P. Vavruška - P. Hotěk a M. Živnůstka - D. Bednář - M. Korellusová. Počasí bylo spíše podzimní, teplota vody na karlovarském koupališti Rolava jen 19 st. a bez použití neoprenu byla opravdu studená. Přechod na kolo byl velmi krušný a trvalo pár kilometrů, než se člověk zahřál na provozní teplotu. V cyklistické části se jedou tři kola v atraktivním prostředí Karlovarské lázeňské zóny, kolem Thermalu, Mlýnské kolonády, Vřídelní kolonády a obávaným stoupáním na Zámecký vrch. Při finální disciplíně běhu jsem vůbec necítil nohy, ty mi úplně zdřevěněly a teprve po 3 kilometrech se začaly trochu prokrvovat. O to víc jsem se cítil šťastnější v cíli a už se těším na další ročník.

city-libor.jpg

Jirka Šilhan

V Neděli 3.září 2017 se poprvé v ČR koná závod světového poháru v triatlonu a to hned v Karlových Varech. Celý víkend probíhají doprovodné akce – City night run, dětský triatlon, duatlon… a závody AGE GROUPS, tedy hobíků, kterých se v sobotu odpoledne účastní i řada členů WITTE Bike Teamu. Zastoupení máme jak v jednotlivcích, tak štafetách. 

 

Voda na Rolavě dost pod 20 stupňů, takže neopreny povoleny (kdo neměl, musel být po plavání na začátku cyklistiky dost zatuhlej). Startuje se tradičně skokem z mola, ale kdo si netroufá, může jít z vody z boku. To byl i můj případ – jdu na jistotu – nechci riskovat utopení plaveckých brýlí. Pro letošek postavili organizátoři depo na jiném místě, proto je tedy závěr plavecké části lehce pozměněn. V této fázi je už startovní pole dost natažené, takže zatáčky kolem bójí jsou v pohodě bez tlačenice. V depu je potřeba vše urovnat do připravených bedýnek, jinak hrozí penalizace od nekompromisních rozhodčích!

open_silhan.jpg

Cyklo i běžecká část zůstala stejná jako v předchozích ročnících. Tedy nájezd na okruhy v centru vede přes Sedlec  a „Růžák“, pak už napojení u Thermalu a 3 x přes kolonádu, Zámecký vrch - tady je nejbouřlivější atmosféra a Masaryčkou do depa přímo u Thermalu. Bohužel startujících bylo, dle předpokladů pořadatele, mnohem méně (původně měly být 3 vlny po max. 300 lidech), přesto se startuje ve dvou vlnách (ve 14:30 a 17:00) po cca 100 závodnících, což zbůsobilo z mého pohledu málo závodníků na trati a je z toho tím pádem sólo jízda na kole i sólo běh. „Naštěstí“ se jezdí a běhají okruhy, takže se aspoň potkáváme a zdravíme v následných okruzích, kdy se to všechno zamíchá.

open_silhan-beh.jpg

V depu u Thermalu zjišťuju, když se nemůžu nazout do běžeckých bot, že mám úplně zmrzlý chodidla! Chvíli to trvá, než se zadaří a můžu vyběhnout. Při navlíkání čísla hned povolujou dva ze tří spínacích špendlíků, poslední udržel číslo po zbytek závodu (škoda, že čísla nebyly klasicky děrovaný, aby se dala použít „přehazovačka“). Po prvním okruhu se konečně prokrvují a rozmrzají chodidla. Závěrečný okruh už na pohodu… V cíli se zase všichni scházíme, občerstvujeme, debatíme a následně se pomalu rozcházíme. Jen štafeťáci (Kuba Coufal) musejí čekat na vyhlášení, po loňském triumfu berou třetí místo! Gratulace!

Tak zase za rok J. J.Š.

Robert Kučera

Vzhledem k tomu, že jsem na Rolavě trávil většinu času již od pátečního rána, kdy začal triatlon pro děti a většinu času jsem buď moknul nebo se nechal šlehat větrem, nedá se říci, že bych se na startu cítil vyloženě svěží.

To mi ale nebránilo vlézt do vody a čekat na startovní povel. Z vody startuji pouze z bezpečnostních důvodů, abych se vyhnul případnému vyplavení kontaktních čoček v případě stržení brýlí. A to by bylo cca na 99,9%.

V průběhu plavecké části jsem si ověřil, že kufrovat se dá i ve vodě. Nepozornost během rozpravy mě vnutila myšlenku vynechat poslední bójku a plavat do cíle. Po cca 20 m samostatné plavby jsem si svůj omyl uvědomil a poslušně se vrátil zpět do závodního pole.

V depu na mě čekal kolega "WIŤŤÁK", kterého moje účast evidentně překvapila a rozhodl se semnou si povídat. Takže začaly padat otázky "Roberte, co tady děláš?" Ty jsi tady taky? Jedeš to celý? Nebude ti zima? .... výsledek výslechu bylo, že jsem si zapomněl navléknout připravené ponožky. Na tento fakt mě upozornila poblíž stojící dcera. "Ještě, že ji mám!". Další cenné vteřiny byly utraceny a moje plánovaná časová rezerva se blížila k nule.

Nastoupilo kolo a já se na svém upraveném horském speciálu vydal zdolat 20 km a svou kůži neprodat levně. Entuziasmus mi vydržel k prvnímu výjezdu "zámečákem". Fakt jsem trpěl. Překvapivě každý další výjezd byl o stupínek pohodovější. Takže kolo "u mě dobrý".

open_kucera.jpg

Závěrečný běh, jsem už šel tzv."na pohodu". Cítil jsem, že stehna mají tendenci jít do křeče, takže jsem zvolnil a nic neriskoval. O to více jsem si užíval přítomnost a fandění diváků. Závěrečným sprintem jsem si v čase 1:26:53 doběhl/doskočil pro krásné 117. místo. :-))))

robert.jpg

Atmosféra závodu byla výborná. Organizaci hodnotím také za 1. Tak snad to vyjde a příště budu moci jet znovu.

Emoce ostatních závodníků přibližujeme alespoň na pár fotkách:

open_bednar.jpg

open_brozek.jpg

open_coufal.jpg

open_hotek.jpg

open_korelusova.jpg

open_landiga.jpg

open_loeffler.jpg

open_postova.jpg

open_radl.jpg

open_tvaruzek.jpg

open_vavruska.jpg

Další fotografie zde: https://www.facebook.com/martina.postova.90/media_set?set=a.870397476468819.1073741849.100004957241220&type=3

Výsledky k dispozici zde: http://www.czechtriseries.cz/results/race/3398

Všem GRATULUJEME!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář