Jdi na obsah Jdi na menu

Cross city triathlon Ostrov

18. 6. 2018

Znovuzrozený Ostrovský závod jsme vyhlíželi s nervozitou, zda to nebude propadák sezóny. Plavání v retenčních nádržích slibovalo čistou vodu, velikost nádrží ale pro hromadné plavání nebyla úplně vhodná.

cct-ostrov2.jpg

Pod Klínovec jsme dorazili z Ostrova na kolech. Mezitím Martina hlásí do éteru, že neopreny jsou povinný, kdo nemá, musí jet duatlon. Na tuto variantu jsme naštěstí byli připraveni a tak se soukáme do neoprenů a těšíme se do vody. Prej má mít 13 stupňů. Po rozpravě jde na řadu rozplavání. Nikdo se do vody nehrne, jen pár odvážlivců. Já to taky zkouším a po dvou tempech otáčím. I v neoprenu je to svinsky studený. Start je z vody a všichni už se tešíme, až se odstartuje a aspoň se trochu zahřejeme plaváním. První nádrž přeplaveme celkem rychle, následuje prudkej výlez po koberci a hurá do vrchní nádrže. Jaký je překvapení, že horní nádrž je ještě o kus studenější než první. Divím se, že na hladině není ledová krusta... Vrchní retenčku odeplavávám o dost pomalejš, pěkně mi všechno tuhne a dejchání do vody taky není nic moc... Už se těším zase do spodní nádrže. Ta mi po tý horní přijde podruhý celkem teplá. Po koberci zase vzhůru a rychle do depa. Řekl bych, že po plavání je to už jen závod žen :-D V depu jak jsem ztuhlej, trochu bojuju s neoprenem a jak ho rvu dolu, daří se mi strhnout čip (čehož jsem si všiml až na kole).

Na kole se jede pěkně vzhůru po trailech do kopce, místama tlačíme. Daří se mi předjet Marťase i Hanku. V jednom stoupáku to poprvý pokládám do smrčku. Nadávám a naskakuju. Nohy pořád tuhý. Po výjezdu nad Suchou už následujou převážně sjezdy, ze kterejch mám vítr. Přece jen moje prehistorický kolo na tyhle srandy moc stavěný není. Ruce mám v křeči jak drtím brzdy (myslím, že můžu vyměnit špalky). Po přejezdu brodu házím držku podruhý pěkně do bahna. nadávám a už se těším na běh. Za prdelí mám Hanku a tak do toho dupu, aby mi to zase nenatřela. V depu celkem problém s věšením kol - zábrana je hned u stojanu a kolo nejde na držák pořádně pověsit. V depu se potkávám s Hankou a beru čáru.

Běh je pěkně namotanej v Ostrovským parku, nejhezčí část je vzhledem k hroznýmu vedru a absenci občerstvovačky brod přes řeku - tam nepospíchám a pěkně si užívám vody. Pak ještě jedno kolo a a cíl. Hance jsem utekl, takže spokojenost :-D Hanka nakonec druhá v kategorii, Marťas parádně třetí, klobouk dolů ;-) I přes velkej odpor vůči uskutečněnejm organizačním změnám musím říct, že závod nebyl špatnej a docela jsme si ty drsný podmínky užili.

cct-ostrov1.jpg

Kuba

Závodu se zúčastnili: Kuba Odl, Martin Živnůstka, Hanka Šlapová

Výsledky zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c2128-Detail-zavodu/atr5931-Zavod-jednotlivcu-20-49-let

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář