Jdi na obsah Jdi na menu

Doupovský trailpůlmaraton

25. 10. 2012

 O víkendu se konal v Blově u Kadaně první ročník Doupovskýho Trailpůlmaratonu. Nikdo jsme nevěděl, co čekat, kromě toho, že to bude 21 kilometrů a že tam budou kopce. I přesto jsme v neděli ráno vyrazili ve složení já (Tomáš P.), Martin Suchopár a Jirka Krůdl. Na místě nás přivítal organizátor Čenda Filinger, 50 spoluběžců a 15 spoluběžkyň a mlha hustá tak, že by se za ní nemusel stydět ani Rákosníček. Mlha bohužel vydržela celej den, i když Jirka pořád tvrdil, že přesně v 11:30 se mlha zvedne.

 

Když budu mluvit za sebe, byla to se závoděním na takovou vzdálenost moje první zkušenost, takže jsem se snažil to hned ze začátku nervat jako při sedmikilometrovm krosu, ale zase jsem si nechtěl nechat všechny úplně utýct a držel jsem si nějakou sedmou pozici. V prvnim kopci jsem tři spolubojovníky pro mě až překvapivě snadno předběh, s dalšíma dvěma už jsem se musel poprat v druhym kopci zuby nehty a třetí kopec už jsem běžel sám.

 

Poslední kopec končil na patnáctym km a pak už to bylo v podstatě jenom z kopce nebo po rovině. Já umim běhat jenom do kopce, tak jsem ten konec pelášil, seč mi nohy stačily a furt se ohlížel, kdy se v mlze ozve dusot a někdo mě hrozně vosolí. Nestalo se a doběh jsem si do cíle na druhym místě.

 

Při vyhlašování ještě překvapení – Martin Šindelář, kterej mi utek, byl starší kategorie, takže jsem bral ve svý kategorii do 39 let nakonec první místo. Martin, kterýmu byl půlmaratón očividně málo, si ještě neodpustil cílovej sprint s Bohdanem a nakonec z toho bylo těsně sedmý místo v kategorii staříků (40-49). Chvilku po něm doběh Jirka a pohlídal si dvanáctý místo v kategorii do 39.

 

Výsledky jsou tady

http://behejcom-v3.s3.amazonaws.com/media/files/vysledky/DTP%20-%20v%C3%BDsledky.docx?1350828341

 

a fotky tady

http://skmpkadan.rajce.idnes.cz/Doupovsky_trail_pulmaraton_2012

 

nebo tady

http://tatanka70.rajce.idnes.cz/20121021_-_Doupovsky_trailpulmaraton

..a tisk

karlovarsky.denik.cz/ostatni_region/doupov-prilakal-i-radu-vytrvalcu-z-karlovarska-20121024.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(perry, 26. 10. 2012 6:29)

Mě zase ještě teď bolej lejtka.

Gratulace všem!

(Oťas, 26. 10. 2012 0:44)

Pěkný časy hoši! Jen tak dál!!;-)

Áj Perry to je mýlka...

(Suchoš, 25. 10. 2012 21:10)

....na cca 18ctým jsem pěkně ztuhnul, z kopce mi všichni utekli, ač jsem se snažil sebevíc a Bohdan si mě na závěr pěkně vychutnal :-)
Trať parádní, ale bláto z podrážek škrábu ještě teď !