Jdi na obsah Jdi na menu

Hornoslavkovský hrdina

2. 5. 2013

Prvního května se běžel tradiční branný závod s vloženým hodem granátem v Horním Slavkově. Za příjemné teploty ca osm stupňů se sešlo pár nadšenců, aby si dali deset km terénem s hodem granátem na vzdálenost 30m. Zajímavé tu je, že nerozhoduje ani tolik čas běhu (samozřejmně že jo), jako dobrá muška. Za minutí terče je penalizace za každý ze tří granátů 2 minuty, ale za trefení středu terče je možné si minutu odmáznout. Navíc start je intervalový, takže si nikdo není až do vyhlášení jistý, jak dopad..

Z naší party dorazil mimo mě ještě Jirka Šilhan, Petr Hoťek a Venca Moulis. Dvouokruhová trať je pěkně členitá a nejvíc rozhoduje v každém kole výběh tamní sjezdovky (pár fotek v galerii). Nakonec jsme se s tím popasovali víc než dobře a v kategorii do 39 let jsme i díky granátům chytli:

2. místo Venca Moulis - jen pár vteřin za Honzou Sokolem

3. místo Jirka Šilhan

4. místo Jirka Krůdl

6. místo Petr Hoťek

 

Po závodě jsem ještě vyrazil na společný trénink týmu Pupkani K.V., který se 18.5. chystá pokořit 100km dlouhou trať v pětičleném týmu, ale pouze se čtyřmi bajky. Na stezce z Lokte do Svatošek a zpět, jsme kromě svíčkový a piva trénovali předávky kola a musím nás pochválit, máme to hodně vychytaný.

Více o závodu na http://www.pivovar-dalesice.cz/kolobeh-dalesickeho-pivovaru/

 

Jirka K

 

Náhledy fotografií ze složky Střípky z Ligy běžců

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(perry, 3. 5. 2013 7:03)

Kdyby mi někdo řek, že se tam běhá po sjezdovce, tak bych snad šel :-) Ale granátem bych těch 30 metrů asi ani nehodil.