Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní silniční nářez, den osmý a devátý

5. 5. 2013

 Tohle ne, to už je vážně moc. V sobotu ráno mokro, mrholí. Sice jsem domluvenej s Jirkou (Vavry má dneska rodinný povinnosti), že otočíme Sudy, ale nemám morál zase moknout a mrznout. Zkusím počkat, jestli se počasí vyvrbí a vyrazím později na něco kratšího. Disciplína - scházení schodů - mi taky nejde dvakrát dobře a nakonec úplně vypouštím a restuju celý den.

 Dnešní ráno je neuvěřitelný, svítí sluníčko, na teploměru 13st. Vavry přijíždí na desátou a přiváží černej mrak. Vyrážíme směr Ostrov na stejný okruh jako minulou sobotu. Nevím jestli si z nás dělá někdo prču či co, ale skoro až do Vojkovic se nad náma válej mraky, místy mlha. U řeky najednou vykoukne slunko a příjemně hřeje. Vedle mě se objeví stín a já se leknu, že jsem poslal Vavryho do škarpy :-) Sundaváme návleky, cesta ubíhá rychle, podél řeky to smažíme fest, na Bečov mírně zvolníme, ale pořád se jede slušně. Tradiční cola u pumpy a hurá do kopečka. Je třeba ňáká změna, tak v Krásně uhýbáme doleva a přes Podstrání sjíždíme do Sokolova. Na tacháči mám mírně přes 100km, Vavry má cestu do Nejdku k dobru a plánuje triatlonovej přechod - asi 2km výklus. Užívám si teplo a chci najet ještě pár km, uhýbám na Kynšperk, dál Kaceřov, Habartov, Krajková, Oloví, Jindřichovice a dom. Snažím se držet tempo a z Habatrova už jedu podlahu, schválně kam až to vydržím. Kupodivu to vydžím až do konce na posledním km symbolicky v doprovodu dešťových kapek. 156km lehce přes 5hodin :-) paráda spokojenost.

 Děkujeme Víťovi, Perrymu a Jirkovi, kteří nám pomohli odtáhnout ňákej ten kilometr, což ušetřilo trošku sil, ale hlavně pozvedlo morál.

díky a zas někdy...

Suchoš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(Vavry, 6. 5. 2013 21:59)

Parádní zážitek, dosud nikdy jsem nedal takovou nálož km z tak krátkou dobu. Ale vidím, že se to dá zvládnout, ikdyž na tebe nemám a smekám jak ti to jede, když vím kolik jsi toho najel před nářezem.

Re: .

(Suchoš, 7. 5. 2013 20:38)

Jen neříkej, tobě to taky jede parádně :-)

Re

(Gumofka, 6. 5. 2013 12:53)

Taky čekám součet..

Re: Re

(Suchoš, 6. 5. 2013 18:45)

Cíl se splnt nepovedlo, ale na tu bídu slušnejch 898km

.

(perry, 6. 5. 2013 9:36)

Tak kolik celkově? Pochlub se.