Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní silniční nářez, den pátý

2. 5. 2013

 Středa je volný den, nejsme sami kdo lační po kilometrech a tak se přidává Perry. To se nám moc hodí do krámu, chceme trochu stáhnout manko v najetých km, aspoň bude někdo tahat.

Předpověď počasí je povzbuzující a slibuje oteplení až k 15st, čož je po víkendu přímo smažák. Kromě toho má vykouknout i slunko a my se těšíme na první opálení (bohužel nevíde ani jedno). Vyrážím těsně před devátou směr Nová role, kde mám nabrat Perryho. Na teploměru asi 8st a ve sjezdu k lomu pěkně klepu kosu. Perry už čeká, taky celkem na lehko (asi četl stejnou předpověď), směřujeme přes Chodov k Sokolovu cestou potkáváme Vavryho s Víťou. Chvilku pokecáme, jako že dneska na pohodu a tak... a začínáme ukrajovat první kilometry. Po starý šestce směr Cheb, dál na Mokřinu a Milíkov. Z kraje táhne špic Víťa a moc se s tím nepáře, po šestce jedem dvojičky vedle sebe a občas kecáme. Po hlavní silnici směr Mariánky se jede trochu proti větru, ale střídáme a v Chodový Planý jsme nato šup. Perry brblá, že si připadá jak na trenažeru - prostě bajker. Jak není co deset metrů kámen, na kterým si může skočit, je to nuda. Víťa nechce vychladnout, odmítá pauzu a pokračuje dál, že si pojede svoje. Plánovaná zastávka v Hotelu Slunce je nepříjemným překvapením. Šíleně protivná bába na dotaz, jestli si můžem schovat kola dovnitř, odpovídá otázkou jestli budem vytírat. Nezbývá než nechat kola venku, z okna na dohled. Bohatá nabídka čítající guláš s knedlíkem nebo s chlebem, nás rozladí ještě víc, ale už sedíme. Bába čekajíc na objednávku, šustí účtenkama jako kartama a tváří se nepříjemně. Ale gulášek měla dobrej!

 Sedáme na kola, klepu se jako ratlík a tak beru špic, že se snad trochu zahřeju. Je to s větrem a docela to jede, ale zahřeje až dlouhý stoupání od Mariánek na Teplou. V kopci Vavry trochu ztrácí (gulášek tlačí), za horizontem se zase sjedem a Perry nás veze až do Teplý. A veze nás moc pěkně, je vidět, že se v zimě neflákal a protivítr mu moc nevadí. Místama úplně nová silnice, většinou v lese, moc pěknej úsek. Počasí je tragický, ranních 8st se moc nezměnilo a slibovaný sluníčko je zapeklitě dobře schovaný. Do Toužimi táhnu já a na hlavní karlovarský přadávám štafetu. Občerstvíme a je tu Bečov. Jsem naladěnej na rovinu do Varů, ale Vavry mi mění plány a stoupáme na Krásno. Tentokrát opravdu na pohodu. Sjezd až do Lokte, kde se rozdělíme potáhne Vavry, vorazíme v háku a stoupáme do Hor. V serpentýnách potkáváme Víťu a z Jenišova se nechám dovést až do Role. Perry je doma a má to za sebou, uhýbám na Božíčany a koukám na tacháč. Říkám si, že to chce ještě pár kiláčků, přidat a tak jedu ještě oklikou přes Chodov, Vřesovou a Tatrovice. V kopci už toho mám plný kecky, ale nakonec za to  krásnejch 175km stojí.

Suchoš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re

(Gumofka, 2. 5. 2013 20:00)

Mi přijde, že víc než najezdíte, sedíte u kompu a smažíte reporty, ale čte se to dobře, tak jen tak dál (točit km i psát..)

A já ještě doplnim pohled z mý strany.

(perry, 2. 5. 2013 16:59)

Než jsme vyrazili, kluci mi furt dokola opakovali "dneska jedem pohodu, jasný? hlavně pomalu, pomalu". Nakonec jsem si chodil na špic odpočinout, protože, když diktoval tempo někdo z nich, vlál jsem vzadu jak na gumě.

Jo a po tý hlavní je to fakt nuda. Já radši kopečky, zatáčky a málo aut.

no.....

(venca, 2. 5. 2013 16:43)

moc pěkné,mládeži