Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní silniční nářez..

30. 4. 2013

 Pro pořádný silničáře to zas taková palba není, ale pro nás, zvlášť takhle z jara rozhodně JE. První den máme sraz kolem devátý v Nejdku, jsem připravenej o pár minut dřív a tak vyrážím Vavrymu naproti. Potkáváme se na Suchý a sjíždíme zpátky. Na rozdíl od Sokolova je tady pořádná kosa, Vavry drkotá zubama, ale naštěstí má v kapse ještě jednu moiru. Trocha exhibice skoro na náměstí a valíme směr Ostrov. Počasí k dlouhýmu švihu moc neláká, ale co se dá dělat, plán je plán . Z Ostrova přes Moříčov a podél řeky do Varů, chvilkama mrholí, ale žádná trága. Ve Varech pod mostem rychlá sváča a pokračujem směr Bečov, tenhle úsek mi nějak sedne, přitápím pod kotlem a pumpa v Bečově je tady coby dup. Dáme kolu a súšu, doplníme bidony a plánujem ťapačku na Krásno. Z ťapačky je celkem slušný tempíčko a Vavry táhne špic směr Loket. Před Loktem mu chci trochu píchnout, snažím se předjet a valím voči proti jakýmu větru jedem. Pak už jen vlaju v háku až do Sokolova - Vavry asi spěchá do teplý sprchy - a už se těším, až si pojedu svoje dom. Ve stoupání za Boučím mi dochází, a nastává trápení v Jindřichováku. Hned dole dávám to nejlehčí co mám a šnečím tempem pomalinku stoupám. Přidávají se žaludeční potíže a neubráním se návštěvě lesíka. Pak už se v klidu dovrtím dom. Sprcha, vyplenit ledničku, znáte to .

 Nedělní program do našeho plánu moc nezapadá, ale duatlon v Merklíně si nechcem nechat ujít. Běží se mi překvapivě dobře, ale po nasednutí na kolo úplná hrůza, nohy betonový a ani se moc nechce. Po pěkným sjezdíku, kterej si díky Perryho školení o technice mimořádně užívám, přichází přechod kolejí a cyklostezka. Tady mě napadá "doufám, že už nebude nikdo v cíli až dorazím do depa". Vysmátej Perry sedí u altánu v kulichu a já mám chuť zahodit kolo do škarpy. Až v cíli se dovídám, že zbloudil a nedokončil. Po závodě voda s kořením místo polívky ve vesnický putice a jdem si vytrpět ještě dvě a půl hodiny na biku.

 V pondělí je "hospodno", jak říkal můj kolega. Běh neuvěřitelně bolí, výřivka je famózní a ulevující. Bohužel na kole ani ťuk a skluz v najetých kilometrech nabývá nechutných rozměrů.

 Úterní švih jedem ve třech. Předpověď opět nevábná, ale nakonec je zatím nejlepší počásko ze všech dnů, jen u Kynšperka zaťuká do blembáků pák kapek. Dojde i na svlíkání, páč je fakt teplo. Před Sokolovem Vavry mocně nastupuje a zase sotva vysím. Za chvilku mu to vracím a kupodivu mám pocit, že to docela jede. Domů pak celkem v poklidu a hlavně nedojíždím po 130km totálně prošitej.

Suchoš

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(perry, 3. 5. 2013 6:54)

Perryho školení o technice? Mi asi něco uteklo.

Re

(Gumofka, 2. 5. 2013 9:06)

Dobrá nálož, čekal jsem vás ve Slavkově, mohli jste se k tomu trochu vyklusnout..