Jdi na obsah Jdi na menu

Jirkovský crossmarathon

10. 6. 2013

V lize běžců už u většiny bodujících svítí na konci tabulky číslovka 42 za dokončený maraton a protože se mi nechtělo čekat až na září do Plas, našel jsem vhodnou náhradu o pár měsíců dřív. Jirkovský crossmarathon se slibovaným převýšením 765m se zdál být tím pravým na první letošní zkoušku této distance. V sobotu ráno sedám do auta společně s Hoťou, kterej chce absolvovat stejnou trasu na koloběžce společně s cyklisty, kteří startují 5 minut před běžci.

JK

 

Po deváté startuji s ca 80 odvážlivci. Po startu kecám s Milanem Kožakem a mám radost, že ho poprvé v životě předbíhám (dělá totiž vodiče na čas 4:30). Já mám v plánu pokořit 4h a tak se loučím a zrychluji. První pětka po rovině na sluníčku v ca 25°C utekla rychle a začíná "nejhezčí" část tratě - necelých 8km v kuse do kopce s převýšením přes 550m. Počasí je naštěstí milosrdné a pouští lehký déšť. Docela to odsejpá a na 12.km dobíhám Hoťu na koloběžce:) Netrvá ale dlouho a bere zase on mě. Vylejzá sluníčko a na trati je jak v prádelně. Beru na občerstvovačce houbičku a chladim zátylek. V zápětí přichází poslední stěna na 18.km. Bahna po kotníky a znova déšt. Průtrž mračen začíná naštěstí až na asfaltu, kde 5km běžíme v potocích vody a bahna valícího se  z luk, je to ale již z kopce, tak si to užívám, nemá to chybu. Výhledy po krajině dávají totiž na tu dřinu zapomenout, nohy jedou samy, jen se kochám a předbíhám ostatní..Krátké stoupání, 5km v lese a posledních 13 po asfaltu převážně z kopce.

Běží to pořád skvěle, pár malých krizí je pryč a cíl na dohled. V tom cedule "7km do cíle" Cože?!! To je přeci blbost, to je míň!! Hlava začíná stávkovat, ještě sedum kiláků!! To do 4 hodin nestíhám... Naštěstí značení posledních km bylo špatně (200metrů za cedulí "3km do cíle" byla cedule "1km do cíle") Nabíhám na přivaděč, vidím Hoťu s foťákem, slyším cinkání zvonku v cíli.

Nastoupal jsem 820m, ve vedru, blátem, lijákem i potoky vody, první půlku za 2:04, druhou za 1:40. Skvělý, nádherný. Je z toho 11. flek v kategorii, 21. celkově. Plán splněn. Stejně tak Hoťa dojel pod tři hodiny jak plánoval a nechal za sebou ještě asi 6 cyklistů. Povedená akce, navíc velmi dobře zajištěná.

Výsledky:

www.ivosh.net/jcm/vysledky_2013.html

Tisk:

karlovarsky.denik.cz/ostatni_region/maratonske-trate-velice-svedci-karlovarskym-veteranum-20130614.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Lešek, 13. 6. 2013 9:21)

Jirko, velká gratulace! Krásnej osobáček!!!

GJ

(Venca, 12. 6. 2013 22:00)

Krásná práce se super časem