Jdi na obsah Jdi na menu

Karlův běh - sobota skate

18. 3. 2013

 Skejtovýho Karla nám letos trochu teple zkrátili na pouhejch 22km, čimž se z toho stal na muj vkus děsnej sprint. Dlouho jsem se rozmejšlel, jestli jet, ale nakonec jsem po tejdenní rýmičce v sobotu do Abertam přijel. Kromě mě jel ještě Děbi (třeba nám za sebe něco napíše aspoň v komentáři) a v neděli na klásu 45km nastoupil Jirka Šilhan (určitě taky pár vět sesmolí).

 

Takže v sobotu jsem Děbiho viděl v dálce přes sebou na pláni kousek po startu a pak až v cíli. Mě to chvilku trvá, než se rozjedu, takže jsem se po startu nikam necpal, ale i tak jsem na pláni předjel většinu lidí, co byla schopná se deset minut do krve hádat, že chtěj stát v první lajně. Největší sranda pak přišla v prvnim kopci z Perninku k Blaťáku, kde se dlouhej had „zastavil“ a já se začal s monotónnim „pravá, pravá“ prokousávat dopředu. Nahoře už jsem se chytnul čtyřčlenný skupinky, se kterou jsme s menšíma obměnama dojeli až do cíle.

 

Lyže moc nejely a po rovině a z kopce to bylo spíš trápení, takže jsem první občerstvovačkou po 10km radši jenom prolít a začal makat do druhýho velkýho kopce k Mrtváči. Němce a ještě jednoho z naší skupinky jsem setřás a posledního jsem si dotáh na zádech až nahoru. Jenže u maringotky mě všichni tři zas předjeli a když už to vypadalo, že aspoň jednoho uvisim, vyhejbal jsem se z kopce turistům, zapích špičku do hlubokýho vedle stopy, roztočil hrozný ródeo a šel k zemi.

 

Rychle oklepat, sjet nad Abertamy, přepíchat pláň a s časem 1:13 vpadnout do cíle. To stačilo na 15/48 v kategorii třicátníků a 37/152 celkem. Děbi mi nadělil tři minuty a skončil 28 celkově a 9/35 v kategorii čtyřicátníků.

 

Pohled do výsledků říká, že Jirka si dal v neděli klásu 45km za 2:45 a obsadil 78/157 místo celkově a 28/47 v kategorii třicet.

 

Perry

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Jirka, 20. 3. 2013 14:35)

jezdí vám to skvělě pánové!