Jdi na obsah Jdi na menu

Nejnáročnější středeční trénink

22. 5. 2013

 Každou středu v 15:30 si jdem s klukama zaběhat. Ze začátku (cca před půl rokem) jsem byl překvapen pomalým tempem, protože jsem vždy běhal tréninky rychle. Někdy jsem se snažil tahat a zvyšovat tempo. Časem jsem si zvyknul a vyhovuje mi to - stihnem se pokochat, popovídat, rychlé tréninky může jít každý sám. Stejně 20km v terénu moc rychle nejde.

Dneska jsem měl původně běžet sám, ale pak to nějak vyšlo, že volám Perymu, jestli jdou a že bych se přidal a že by mi nevadil trochu terén a i do kopce. A že tempo může být taky trochu vyšší - měli jsme jít Pery, Děbi a já, taxem v to doufal. Měl jsem to mít jako trénink na sobotní půlmaraton. V 15:30 jsme za mírného pokapávání vyběhli skrz město, podél Rolavy až na kraj Vysoké Pece, kde jsme zabočili na modrou do kopce. Děbi vpředu makal jak stroj, Pery s 63kg za ním poskakoval jak laňka a já o pár kg těžší za nimi. První kopec v pohodě. Pak okolo školky a na trail přes koleje. Už z dálky jsme na přejezdu viděli slunečník, taxme se těšili na občerstvovačku. Nebyla, jen kluci svařovali koleje:-)

Když jsme vyběhli na cestu z Hamrů do Sejf, Pery prohodil, že ten prďák rovnou nahoru pod Pajndl nepůjdem. Místo toho jsme seběhli k nádraží a dali si ho z druhé strany.. V jednu chvíli mě napadlo, že to je prudký, jak na Mědník.. hned po tom koukám na skálu před sebou (nade mnou:-)), že přes ní vede cestička.. prudší než Mědník.. naštěstí jen pár metrů. Střídavě sundavám a nandavám horní triko a funim za klukama. Vůbec nekoukám kde jsme, jen 2m před sebe na Děbiho paty, abych nezakopl o nějaký kámen či kládu na skoky, nebo se nevyklopil v klopené zatáčce. To, co kluci jezdí na kolech dolů my dupem nahoru.

Když jsem viděl v práci naklikanou trasu, chtěl jsem Perymu volat, jestli to nevezmem přes Pajndl, když už budem tak vysoko, ale když vybíháme na cestu (modrá zezadu Pajndlu), jsem rád, že nepokračujem do horní části sjezdu. Říkám si "Máš co jsi chtěl!" No, zase tolik do kopce jsem tonechtěl..:-) Ale co mám čekat od Děbiho, kterej je na každym triatlonu na bedně a Peryho, kterej trénuje na Ironmana..

Pak už nás čeká vesměs klesání. Za Sejfama zase trailem vedle cesty, podél potoka, přes lávku.. Zastaví nás až traktor a stromy přes cestičku. Vracíme se na cestu, ale ne na dlouho. Zase běžíme podél potůčku úzkou cestičkou, přebíháme silnici a most přes Limnický potok a po zadku sjíždíme ze svahu na další cestičku lesem. Zbytek už pak po cestě na Limnickou a přes Křižák dolů.

Řekl bych, že to byl nejnáročnější trénink za tu dobu, co chodím ve středu s WBT běhat. 

Díky kluci, užil jsem si to:-)

 

P.S. Fotky v galerii Výběhy a vyjížďky. Trasa na endomondo u Peryho.

Ondra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A trasa tady

(perry, 23. 5. 2013 10:13)

http://www.endomondo.com/workouts/193280624/211393

.

(perry, 23. 5. 2013 10:12)

Ty vždycky překvapíš, jdem se proběhnout a druhej den jsou z toho najednou fotky. Nikdy si nevšimnu, že fotíš. Stačí trošku jezdit na kole a přijdou ti takový kopce jak nic :-) Já byl večer ještě celej nesvůj, že jsem stihl jenom jeden trénink necelou hoďku a půl, jestli bych se neměl jít ještě maličko projet nebo do bazénu :-)