Jdi na obsah Jdi na menu

Poslední letošní vyjížďka

13. 8. 2013

Čaute,

ať to nepíšu každému zvlášť, tak teď veřejně. V sobotu 10.8. jsem ráno okolo 9hod. vyrazil na biku k našim na barák a že to vemu trochu obklikou po horách a využiji tak cestu k tréninku. Ráno ještě rozespalej,asi jsem ještě nebyl zřejmě plně při smyslech, frčim svou obvyklou trasou kolem koupaliště a přes mokrý (v noci a minulý den pěkně lilo) dřevěný mostík-úplná krokáda. Na konci asi 3 metrové lávky točim ostrou levou na cyklostezku a asi taky díky mému neuvěřitelnému bikovému umění mi podklouzlo přední kolo a já šel jak kámen k zemi přímo na kyčel.Bohužel už v asfaltové části. Hned přispěchali 2 borci z hospody u koupáku, tak reaguju na jejich ochotu: "Né v pohodě běžte, já chvilku odpočinu a mažu dál".Tak jsem chvíli poseděl, zkouším vstát a nic, taková bolest - to neni normální, volám Blanku. Už ani nevím jak jsem se dostal do nemocnice, neskutečně to bolelo. V nemocnici to šlo ráz na ráz. Chirurgie, hned rentgen, zpátky chirurgie, předoperační vyšetření na interně (tam jsem pěkně pokecal s dr.Fišerem -Radkův táta) a na sál - diagnóza - zlomenina krčku stehení kosti. Operace musí proběhnout do 5-6 hodin po úrazu jinak kloub odumře. Naštěstí má službu primář dr.Balabán, což mě trochu uklidnilo ( asi bude nejlepší, když mu svěřili primariát). Díky snídani jsem dostal umrtvovací injekci do páteře (jinak bych volil celkovou anestezii), ale zase jsem mohl sledovat celou operaci a trochu jim do toho i kecat. Všechno proběhlo naštěstí bez komplikací a za cca hoďku nebylo co řešit. No hned v pondělí mě pustili domů s tím, že nesmím na tu nohu absolutně našlápnout min. měsí , takže pohyb jen o berlích. Takže místo ataku prvního místa v kategorii Karlovarského poháru v triatlonu tu mám před sebou výzvy: individuální časovka z obýváku na WC a zpět, zatím nepřekonatelná překážka okraje vany (tady je to zatím bez časového cíle) a schody do 1. patra  baráku a další budou následovat. Ale za rok vás snad zase potrápím...

Vavry

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.

(JK, 15. 8. 2013 8:20)

držim palce, ať se dáš co nejdřív dohromady a stihneš naší (pod)zimní přípravu. Každopádně doufám, že tvůj progres v aktuálních výzvách budeš zveřejňovat na endomondu..

(Ondra, 14. 8. 2013 21:37)

Soucítím s tebou, taky jsem měl 2x hole.. A jak píšou kluci, do příští sezony budeš odpočatej. Hlavně nepodcenit rekonvalescenci a využít všech rehabilitací a lázní:-), ať se to dá 100% do pořádku! Drž se!

.

(perry, 14. 8. 2013 19:06)

Je to tak dva tejdny, cos mi říkal, že sezóna je nekonečná. Takže nezoufej, příští rok nás, jak sám říkáš, už zase proženeš. Zatim využij volnýho času, můžeš se naučit třeba háčkovat nebo tak něco.

re:posl. vyjížďka

(děbi, 14. 8. 2013 11:17)

Ahoj Vavry, máš velkou smůlu, útok na vítězství jsem ti moc přál. Ale ty jsi na rozdíl odě mne ještě mladej a silnej chlap, takže za pár týdnů budeš zase fit. No a poháry jsou každý rok, takže co ti nevyšlo letos, vyjde určitě příští rok :o)

Poslední letošní vyjížďka? vsadim se, že ne...

(, 13. 8. 2013 21:28)

Chlape, bereš to sportovně a s humorem (sorry, ale ke konci článku jsem se fakt nasmál), i když to určitě taková sranda není, ale myslím, že to je nejlepší cesta, jak být zase brzo fit!!! Kdyby cokoliv, dej vědět a zkusíme splnit a zařídit! Měj se co možná nejlíp. J.