Jdi na obsah Jdi na menu

Pražský 1/2 maraton

12. 4. 2013

Jednou za rok to člověk snad absolvovat musí... masovku, akci, kam se sjede víc, než 50 Pepíků najednou. Pražskej půlmaraton mezi ni bezesporu patří. Letos jsem tam vyrazil s cílem dát ho konečně pod 100 minut.

Před jedenáctou už vyhlížím na Staroměstské Filipa, zdravim cajty z Kadaně a pár dalších tváří známých z různých závodů. Krapet mrznu, teplota slabě nad nulou, ale nijak to nevadí, vzduch je tu nabitý energií. Fíla s bráchou doráží, mažem před Rudolfínum a hledáme Suchoše. Ten si ale ještě v klidu stojí v zácpě na Evropský..pokecáme s Honzou Sokolem, a smějem se jeho plánu - na desátej s Ivanou Sekyrovou a pak si to prej odkluše vzadu s námi (nakonec se mu asi nechtělo těch 18 minut na nás čekat:) No nic, Suchošovo číslo dostala rychlá spojka (díky paní Stowasserové) a my se hrnem do druhý lajny a koukáme na rozcvičující se elitu. Naplánovanej jsem měl každej kilák a Fíla je chtěl se mnou držet. Start, Vltava do kroku a už na druhým jsme o minutu napřed, zkouším Fílu brzdit, ale nejde to, tradične jsme to přepálili. 12500 závodníků se rozbíhá asi 12 minut a rychlost moc regulovat nejde, Je to jak záplavová vlna. Jde to ale skvěle, občas kecáme a až na 16.km jdeme spolu, pak se Fíla trhá a do cíle mi dává minutu.

Cíl splněn, na stopkách necelých 98 minut. S Fílou si ještě podáme ruce a mizíme do teplejch.. Na parkovišti potkávám Suchoše, kterej z Evropský dorazil na start minutu před výstřelem.. s tímhle hendykepem doběhl skvěle pár minut po nás..

Výsledky:

http://www.runczech.com/cs/vysledky/vysledky-2013/index.shtml

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář