Jdi na obsah Jdi na menu

Šumavský ŠUTR 2013

13. 10. 2013

Ve středu při tréninku se mě ptal Suchoš, jestli letos ještě poběžím nějakej maraton.. ne říkám, už jen v sobotu ŠUTR (36km) a konec s dlouhými laufy..

V sobotu na startu onoho ŠUTRu říká šéf závodu Michael Dobiáš "smažte si trasu z GPSek, trochu jsem ji změnil a je to o něco delší, zato bez asfaltu, jeden okruh má přes 20km". Tak ahoj maratone, řekl jsem si..
ŠUTR slibuje vždycky nádhernou trasu s minimem asfaltu, s náročným profilem a terénem, nejinak tomu bylo i na Šumavě. Start při 2 stupních v mlze, postupem přes slunce, déšť až zase ke slunci, jsme běželi asi nejkrásnější trasou, co jsem kdy absolvoval.. přes bahno, klouzavé dřevěné lávky, kolem slatí, prudkými seběhy po zarostlých kamenech, přes potoky, pařezy, kmeny padlých stromů, pěšinami mezi borůvčím, korytem vyschlého potoka, v překrásných lesích, jenž střídaly staré usedlosti, po náhorních planinách, kde byla neznatelná pěšina v metrové trávě..prostě Perryho traily, ale 20km v kuse. Zaslechl jsem přirovnání "trailové porno".

Do druhýho kola už jsem po nastoupených 600m neměl sílu ani morál, ale po pár metrech v lese jsem na bolest a vyčerpání zapomněl. První okruh za 2:14, druhý za 2:18. Během 41km nastoupáno skoro 1200 metrů. Celkové 5.místo mě dost překvapilo. Na výklus kilák po Churáňově a maraton byl doma. Rozhodně šlo o jednu z nejlepších akcí, skvěle organizovanou a s až rodinnou atmosférou. Pokud se tam Michael potáhne i příští rok, jedu zas..

Dokreslující fotky z trati od Gabči, která to šla pěšky, v galerii.

Výsledky:
 
No a protože jsem byl docela dobře rozběhnutej, připojil jsem se v neděli k Suchošovi, Hóťovi a Jirkovi Š. na Běh z Pístova v Chodové Plané. Luxusní počasí přálo dobrým časům a tak Jirka Š. v kategorii první (celkově třetí), Suchoš čtvrtej a já s Hóťou chvíli za nima na 6. a 7.(já) místě v kategorii.
 
V sobotu zdar na Běhu podél Halštrova.
 
Gumofka
 

Náhledy fotografií ze složky Šumavský ŠUTR 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

18:10.2013

(děbi, 18. 10. 2013 23:21)

moc pěkný a moc pěkně se to i čte, jsi frajer, mě by takovéhle distance zlikvidovaly, jen tak dál, ať se daří, ahoj, děbi

.

(perry, 15. 10. 2013 6:45)

ŠUTR v Praze byl parádní, jakej teprv musel bejt na Šumavě! Příští rok jedu s tebou.